Студія народного танцю “Радість”

Ансамбль народного танцю «Радість» був створений на базі нашого Центру (у минулому – Палац піонерів), у листопаді 1979 року. З часом ансамбль переріс у Студію народного танцю «Радість». Тепер вона складається із кількох танцювальних колективів, в яких займаються діти від 4 до 21 року. Хореографічні гуртки Студії народного танцю “Радість” функціонують на базі МЦДЮТ (вул.Січових Стрільців 37,), ліцею №16, ліцею №2.

Маючи великий професійний досвід, заснувала Ансамбль народного танцю “Радість” Любов Василівна Харебіна, Відмінник освіти України, відома на Прикарпатті хореографиня, балетмейстер, колишня артистка Гуцульського ансамблю пісні і танцю. Саме вона стала його незмінним керівником, а пізніше і балетмейстером. У 1987 році ансамбль народного танцю під орудою Л.Харебіної здобув звання «Зразковий художній колектив», яке потім неодноразово підтверджував.

Колектив відомий далеко за межами України. Ансамблю аплодували глядачі польських  міст – Варшави, Зеленої Гури, Вроцлава, Жешува, Кракова. Танцюристи представляли українське народне мистецтво у Берліні (Німеччина), Таллінні (Естонія), Вершиці, Кранево (Болгарія), Празі (Чехія) Бая-Маре (Румунія).

Заняття в колективі стали першими сходинками на шляху до професії:

  • Бігус Ольги– нашої краянки, яка закінчила Київський національний університет культури і мистецтв (з відзнакою) та Національну академію державного управління при Президентові України (з відзнакою), в минулому – в.о.ректора Луганської державної академії культури і мистецтв, тепер – декан факультету хореографічного мистецтва КНУКіМ (з 2018 року), заслуженого діяча мистецтв України, професора, кандидат мистецтвознавства, відмінника освіти України, магістра державного управління, авторки більш як 30 наукових та навчально-методичних праць;
  • Скобеля Юрія– хореографа, балетмейстера-постановника, в минулому – старшого викладача кафедри сценічного мистецтва і хореографії навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, тепер – директора «Українського дому у Штрассені» (Люксембург), керівника ансамблю українського танцю «Берегині» (Люксембург);
  • Шеремети Василя – голови циклової комісії з хореографії, сценічного та музичного мистецтва УКД, директора Івано-франківського національного академічного гуцульського ансамблю пісні і танцю «ГУЦУЛІЯ».

Поруч із Любою Василівною працювали також її випускники – а тепер педагоги Студії «Радість» – Зінюк Ярина Євгенівна, керівник танцювального колективу «Дзиґа», Гедзик Тарас Іванович – керівник танцювального колективу «Карпатський віночок». Також до складу Студії входить танцювальний колектив «Дружба», керівник Леся Василівна Марковська, який працює на базі Ліцею №16. «Зразковим художнім колективом» ансамблем народного танцю «Радість» керує молодий педагог –  Дутчак Наталія Олегівна.

Дутчак Наталія Олегівна – керівник гуртка «Зразкового художнього колективу» ансамблю народного танцю «Радість».

У 2018 р. з відзнакою закінчила Калуський коледж культури та мистецтв. 2020 р. – завершила навчання у ДВНЗ «Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника», здобувши професійну кваліфікацію «Артист балету, балетмейстер, керівник хореографічного колективу». 2022 р. – отримала диплом магістра з відзнакою після закінчення навчання у Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка за спеціальністю «Хореографія».

У Міському центрі дитячої та юнацької творчості Івано-Франківської міської ради працює з 2018 р., у 2022 р. призначена керівником гуртка ЗХКАНТ «Радість». Колектив об’єднує 4 групи, де займаються діти віком 4-16 років.  Вихованці колективу- неодноразові переможці як міжнародних, так і всеукраїнських конкурсів. Педагогічне кредо керівника гуртка – «Справжній педагог повинен любити те, чому навчає і любити тих, кого навчає». Окрім цього Н.Дутчак є керівником гуртка «Журавлик» для дітей з особливими освітніми потребами.

Гедзик Тарас Іванович – керівник гуртка танцювального колективу «Карпатський віночок» Студії народного танцю «Радість». У 2002 р. закінчив Калуське державне училище культури  і здобув кваліфікацію керівника аматорського танцювального колективу, артиста ансамблю народного танцю, викладача. 2007р. – закінчив Рівненський державний гуманітарний університет за спеціальністю «Хореографія», здобувши кваліфікацію  «балетмейстер народної хореографії, викладач, артист».  Колишній випускник ЗХКАНТ «Радість» (кер.Л.Харебіна), з вересня 2007р. став одним із педагогів свого ансамблю.  У 2012 році започаткував створення танцювального колективу «Карпатський віночок», який входить у Студію народного танцю «Радість».  Заняття проводяться у 2-х групах та 1 групі ансамблю. У колектив приймаються діти віком 5-14 років.

ТК «Карпатський віночок» під керівництвом Т.Гедзика, неодноразовий учасник і переможець міжнародних конкурсів. Вихованці колективу представляли народне мистецтво у Кракові, Бродніці (Польща), Бая-Маре (Румунія), Таллінні (Естонія), Ханіоті (Греція).

Марковська Леся Василівна  керівник танцювального колективу «Дружба» Студії народного танцю «Радість».

У 2007р. закінчила Київський національний університет культури і мистецтв за спеціальністю «Хореографія», отримавши кваліфікацію “Балетмейстер народної хореографії, викладач фахових дисциплін, артист”.

У МЦДЮТ працює з 2017р., засновник танцювального колективу «Дружба», який працює на базі Ліцею № 16. Гурток налічує 4 різновікові групи, де займаються діти, віком від 6 до 17 років. Колектив – постійний учасник та переможець всеукраїнських та загальноміських конкурсів та фестивалів.

Педагогічне кредо керівника – «Навчити кожну дитину відчувати себе творцем прекрасного».

Зінюк-Слоневська Ярина Євгенівна – керівник танцювального колективу «Дзиґа» Студії народного танцю «Радість».

Колишня випускниця ЗХКАНТ «Радість» (кер.Л.Харебіна), у 2002р. закінчила  Івано-Франківський  Прикарпатський університет ім.В.Стефаника за спеціальністю   «Початкове навчання.  Хореографія» і повернулася у свій ансамбль в якості педагога.

У 2008 р. започатковує танцювальний колектив «Дзиґа», який відомий своїми успішними виступами і перемогами за межами області – Львів, Дніпропетровськ, Тернопіль, Закопане (Польща), Кітен (Болгарія).